צילום מקצועי » שירותי צילום » צילומי הריון

צילומי הריון

Photoland Maternity By Natia Dundua The Best Photographer in Israel 002 5

מתי מומלץ לעשות צילומי הריון?

צילומי היריון משקפים את אחת התקופות המרגשות ביותר בחייה של כל אישה. השינויים המתרחשים בגוף שלנו הם סמל מובהק של נשיות וטרום אימהות. אחד הדברים המשמעותיים ביותר עבורי בצילומי הריון, הוא לתפוס את אותו רגע מיוחד שבו מתרחשים השינויים, לקראת המעבר לרגע הלידה. כל אישה צריכה להרגיש עם עצמה מתי היא מוכנה לצילומים, ובאיזה שלבים של ההריון היא מרגישה בטוחה יותר. יש נשים שמעדיפות צילומי הריון מוקדמים, בהם הבטן רק מתחילה לחשוף את עצמה, ויש כאלו שמעדיפות להצטלם לקראת סוף ההריון. כמובן שניתן גם לצלם את עצמך לאורך כל התהליך, לתעד את רגעי השינוי צעד אחר צעד.

יש זמנים שאני ממליצה עליהם מניסיוני האישי והמקצועי, בדרך כלל בין שבוע עשרים וחמש לשבוע שלושים וארבעה. אבל, לא מדובר במדע מדויק וכל אישה יודעת מתי זה מתאים עבורה, ומתי היא מרגישה הכי קורנת. רק צריך לקחת בחשבון שבשלבים מאוחרים של ההריון, יותר קשה מבחינה פיזית להצטלם. השינויים הפיזיים המתרחשים בגוף וגם המצב ההורמונלי, משפיעים על מצב הרוח והעייפות לא נותנת לך את ההרגשה שאת במיטבך. לכן, רצוי לא להמתין לסוף ההריון, כי לפעמים אפשר גם, לפספס את המועד.

Photoland Maternity By Natia Dundua The Best Photographer in Israel 049 5

איך קובעים תאריך לצילומים?

הדרך הטובה ביותר היא פשוט לדבר איתי באופן אישי, וביחד אתכן נמצא את הזמן המתאים ביותר. צילומי הריון הן נושא רגיש ביותר, אני מלווה אתכן בעדינות, ומתוך רגישות לתהליך. אני מבצעת שיחה מקדימה עם כל אישה, בשביל לראות מהן הדגשים החשובים עבורה, ועבור מי נועדו הצילומים.

יש נשים שמצולמות בעיקר עבור עצמן, בשביל לתעד את החוויה ויש נשים שחושבות על הרך הנולד, ומתכננות את הרגע שבו הם יעברו ביחד על הצילומים, שנים רבות אחרי. חלק רוצות צילומי הריון בסטודיו, שתהיה אווירה יותר אינטימית, יותר רומנטית ואישית. תמונות מהסטודיו יוצאות הרבה יותר קונטרסטיות ואומנותיות. יש כאלה שמעדיפות צילומים בטבע, ביער, בים, בפארק או בעיר. הסשן הבנוי בחיק הטבע, מאפשר להן להרגיש הכי טבעיות שיש. לפני שקובעים את מועד הצילומים, חשוב לבדוק לאיזה סגנון את מתחברת יותר, ולפי זה נבנה עבורך את החבילה המתאימה.

Photoland Maternity By Natia Dundua The Best Photographer in Israel 194 4

מה מיוחד בצילומי הריון?

צילומי הריון דורשים תקשורת בין אישית, אני מביאה איתי את הניסיון המקצועי שלי, ואתן צריכות להרגיש בנוח ולהגיד לי מה מתאים במיוחד עבורכן. תנוחת הצילום והביגוד הן האלמנטים המרכזיים בצילומי הריון. לכן, צריך להקדיש לכך זמן ומחשבה רבה. בשיחת טלפון נוכל יחד לחשוב על קונספט שמדבר אליכן, ובמהלך הצילומים נתאים עבורכן את הבגדים והתנוחות שהכי מחמיאות לכן.

אני מאוד אוהבת לצלם נשים בהריון שמדגיש עבורי את חשיבות החיים. אני מנסה לתפוס את אותם רגעים מיוחדים ונדירים, שבהם כל חלקי הפאזל מתגבשים, לתפוס את זווית הצילום המתאימה והסטיילינג המציגים אתכן במלוא הנשיות שלכן. בין התמונות האהובות עלי הן תיעוד של אותם רגעים בו האשה אוחזת בבטנה או מביטה עליה, או יושבת ומקשיבה לתנועות החיים של התינוק שלה, רגעים חד פעמיים שאותם אני מנסה להעביר בצילום.